Köy Okulu İçin Kütüphane Projesi...

09:58:00

Bir mail ile bana ulaşan Öğretmen arkadaşımızı öncelikle bu projeleri için hem tebrik etmek istiyorum, hem de bir öğretmen işte böyle olmalı diyorum...

"Merhabalar,
Ben Kitapkolik.Net isimli kitap blogunun sahibiyim. Aynı zamanda köy okulunda sınıf öğretmeniyim. Hatay'ın Reyhanlı ilçesinin tarımla uğraşan bir okulunda çalışıyorum. Okulumuzda kütüphane yok. Malum köy okulu olduğu için de imkanlar kısıtlı. Öğrenciler desen onların giyecek doğru düzgün kıyafetleri bile yok. Kütüphane kurmak için onlardan para toplamak havanda su dövmeye benzer. Eee kütüphane de şart öğrenciler için.5-10 tane kitabı tekrar tekrar öğrencilere dağıtınca öğrencilerde kitap okuma zevki denen şey kalmıyor. Bu yüzden kütüphane kurmaya karar verdik. Bunun için de sosyal medyayı kullanmanın mantıklı olacağını okuldaki mini toplantımızda belirttim. Görev dağılımı yaptık. Kimi arkadaşlarım kapı kapı dolaşarak kitapçılardan vs kitap toplayacak... Ben de internetten kitap toplama işini üstlendim. Bu işin altından 200 tekil ziyaretçisi olan Kitapkolik.Net adlı sitemle çıkamam. Bu yüzden önde gelen blogculardan ve izleyicilerinizden destek bekliyorum. Sosyal Medyanın gücünün farkında olan biri olarak bu işin üstesinden hep beraber kalkacağımızdan eminim. Sitenizi takip eden değerli kitapseverlerin hem ellerindeki kitapları hem de çevrelerinden topladıkları kitapları okulumuzdaki okumaya aç, köy okulu öğrencileri için kurulacak olan kütüphanemize yollayacağından eminim.Böyle bir sosyal projeye destek olacağınızı düşünerek şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum...."Kütüphane projemize destek olmak için ne mi yapabilirsiniz?
-          Hikaye, roman, dergi, ansiklopedi türü kitapları okulumuza kargo olarak yollayabilirsiniz.
-          Projemizi arkadaşlarınıza, akrabalarınıza vs duyurarak daha geniş kitlelere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.
-          Facebook,twitter,friendfeed ve bloglarınızda projemizi duyurarak ve bu sayfaya link vererek destek olabilirsiniz.

Okul Bilgileri: HATAY’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Karasüleymanlı Uzunköy İlköğretim Okulu

Kargo Adresimiz: Karasüleymanlı Uzunköy İlköğretim Okulu, Reyhanlı/HATAY

Daha detaylı bilgi almak için:

mail: mahmutadin@hotmail.com

face: http://www.facebook.com/kutuphane.olusturuyoruz

blog: http://www.kitapkolik.net/koy-okulu-icin-kutuphane-projesi


Not:  Okulumuz köy okulu olduğundan dolayı bazı kargo firmaları tarafından sorun-gecikme olabilir. Bu yüzden kitapları kargoya verdikten sonra kargo firmasını-kargo bilgilerini  mahmutadin@hotmail.com mail adresine yollarsanız daha iyi olur. Böylece kargonun takibini daha iyi yapabiliriz.
Kütüphanemizi oluşturduktan sonra resimler-videolar çekilip sizlere sunulacaktır.

You Might Also Like

1 yorum

  1. Mahmut Bey,yorumunuz için çok teşekkür ederim, ama spamlara düştüğünden yanlışlıkla sildim kusuruma bakmayın. eğer tekrar yazarsanız, seve seve yayınlarım.

    YanıtlaSil